top of page

Kaip išsirinkti gerą NT brokerį?

Pirmasis patarimas - nepatikėti savo brangiausio turto “juodiesiems brokeriams”, t. y. nedirbti su nelegaliais brokeriais, nes galite likti ir be turto, ir be pinigų.

Lietuvoje yra daugybė NT brokerių arba bandančių jais būti. Neoficialiais duomenimis šiai dienai Lietuvoje yra virš 4000 fizinių ir juridinių asmenų, vykdančių tarpininkavimo veiklą NT srityje. Dalis asmenų šią veiklą vykdo visiškai nelegaliai, dalis ne visuomet etiškai, o tik šiek tiek virš 500 brokerių šiai dienai yra oficialiai sertifikuoti (nors prievolės šiai dienai būti sertifikuotu brokeriu dar nėra) teikti NT tarpininkavimo paslaugas klientams. Visus sertifikuotus brokerius galite rasti čia: https://www.lntaa.lt/nt-brokeriai/

Verta atkreipti dėmesį ir į brokerio patirtį (čia kalba eitų ne tik apie išdirbtą laiką, bet apie tai, kiek brokeris per metus padaro NT sandorių).

Kai kurios kompanijos (Capital, Luminor būstas) turi brokerių reitingavimo sistemas, kur brokeriai, pasiekę tam tikras apyvaras, patenka į tam tikras kategorijas (sidabrinis brokeris, auksinis brokeris, deimantinis, legendinis). Akivaizdu, jog kuo aukštesnė kategorija, tuo didesnę patirti turi brokeris, o kuo didesnė patirtis, tuo didesnė tikimybė už jūsų turtą gauti didžiausią kainą, per trumpiausią laiką ir išspręsti visas problemas (jei tokių yra) su parduodamu turtu.

Reikėtų atsižvelgti ir į brokerio specializaciją. Universalių brokerių nebūna (kas tinka viskam - netinka niekam). Tad jei planuojate pirkti ar parduoti komercinės paskirties objektą - kreipkitės į komercinio NT brokerius, jei sklypą - kreipkitės į sklypų brokerius, jei gyvenamąjį NT - kreipkitės į gyvenamojo NT specialistus.

Kiti klausimai

bottom of page